Bestyrelseskandidater

Nedenstående er en liste over de kandidater, MasterOnBoard stiller til rådighed for din bestyrelse eller dit advisory board.

Hvis du ønsker at diskutere dit behov for at finde den bedste kandidat, kan du kontakte os, og vi vil ringe dig op.

Du er også velkommen til at kontakte en af kandidaterne direkte, eller du kan læse mere om kandidaterne her - ved at klikke på hver kandidat kan du se et resume af kandidatens CV.

Jeppe AndersenDirektør / SKS Specialkonsulent Service & SKS Applikation Service+45 22670800JEA@Specialkonsulenten.dk

Chresten B. BruunVice President Supply chain, Operations / LEGO System A/S+45 79506070chresten.bruun@lego.com

Gert Brørup-JørgensenDirektør / GBJ Holding Aps+45 61 55 15 33gertbj@me.com

Lars BøttzauStrategic Projects and RM Qualification Director / Amcor Flexibles +45 70131400lars.boettzau@amcor.com

Peter Harbo ClausenManaging partner / proacteur aps+45 40893260phc@proacteur.com

Svend Aage HansenSenior Manager / Aalborg Universitet+45 23213632svendaagehansen215@gmail.com

Carsten Lindskov HyldgaardSenior Project Manager / 2309postme@gmail.com

Jørn HøjlundProduktudviklingskonsulent / ThermIT Apsjorn.hojlund@gmail.com

Niels Jørgen LangeProject Director / Vestas Wind Systems A/S+45 52157533njla@fiberflex.dk

Benny Emil LauridsenDirector, Product Competence Center / Tvilumbenny.emil@lauridsen.mail.dk

Povl NielsenDirektør / Kkraft Apspovl@kkraft.dk

Benny PoulsgaardSupply Chain Direktør / Carletti+45 87490243Bep@carletti.dk

Lars PrisakAdm. direktør / Dynaudio A/S+45 86523411lars@prisak.com

Henriette von Platen-HallermundPartner & Executive MBA / KPi People +45 20 16 18 13henriette@kpipeople.dk

Erik AagaardProject Engineering Director / Aagaard Rådgivningerik.aagaard@mail.tele.dk

Henning AndersenSenior Project Manager / TDC A/Shand@tdc.dk

Jan Bang-LarsenCOO / Intelligent Systems+4542641063jan.bang-larsen@sdr-tranders.dk

Morten BrandborgManaging Director + General Manager Sales / Wärtsilä Danmark A/S9956 9956morten.brandborg@wartsila.com

Flemming EriksenDirector of Research & Innovation / Liftup9686 3020fe@liftup.dk

Palle HaderslevGrundlægger / DeviceLab ApSph@devicelab.dk

Poul Kyvsgaard HansenLektor / Aalborg Universitet+45 99408935kyvs@business.aau.dk

Michael HyldgaardGroup Business Developer / BILA A/S+4542308387mhy1901@gmail.com

Poul KnudsgaardDirektør (Site Manager Frederikshavn & Head of PrimeServ Four-Stroke Denmark) / MAN Diesel & Turbo+45 96204100poul.knudsgaard@man.eu

Niels KorsagerSenior Produktions-&Automations rådgiver / GAIN&Co605 305 46nk@gainco.dk

Morten KrarupSenior Director, Operations, Denmark, Poland and Romania / Sondex by Danfoss+45 7630 6100 mkrarup@danfoss.com

Stein KvorningCEO / Kvorning Group ApS+45 5340 4141sk@kvorning-group.com

Flemming Pentz MadsenIt-chef / Aalborg Handelsskole+459936 4600fpm@ah.dk

Eigil Myrhøj NielsenLedelsesagent / MYRHØJeigil@myrhoej.dk

Martin NikolajsenForretningsudvikler / Erhvervshus Nordjyllandmartin.nikolajsen@yahoo.com

Johnny OvergaardDirektør / Center For Industrijohnny.overgaard@gmail.com

Jan PoulsenEjer og direktør / Eksekver ApS+45 31432900janpoulsen@eksekver.com

Ulla SparreDirektør / Vitus Bering Innovation Park+45 87551903us@vitusbering.dk

Christian Ingerslev SørensenVice CEO / EMD International A/S+4525107949ingerslev.christian@gmail.com

Jesper Hyche SørensenSenior Konsulent / 4Improve+4522950596jesper.hyche@gmail.com

Simon B. ChristoffersenDirektør / Energig+45 42371791sbc@energig.com

Per EskildsenSenior LCI Manager / LEGO System A/Speskildsen@mail.tele.dk

Jan BisgaardChief consultant / MT2I ApS+45 25 550 550jan.bisgaard@mt2i.dk

Morten KarulfProjectchef / GE Grid Solutions Mrmka@gdpowernet.dk

Søren MøllerDirector - Business Development / The Develop Group Aps40195235sm@tdgaps.dk

Jeppe MølvadgaardCEO / Nortech-Solutionsjeppewwi@gmail.com

Erik RefsgaardSenior Project Manager / Develco A/S2273 6066ere@develco.dk

Michael Sandfær- / mhslarsen@hotmail.com

Kresten WraaeRådgivende Ingeniør / Marsk Industri Consult+45 30529325krwr@marskindustriconsult.dk